Václav Janda

10 Václav Janda w

Narodil jsem se v roce 1983 ve Frýdlantu. Celý život jsem vyrůstal a stále žiji ve Ferdinandově, malebné části Hejnic. Po absolvování místní ZŠ jsem se vyučil v oboru truhlář v Hostinném. Jsem šťastně ženatý pyšný otec dvou děti a od roku 2006 podnikám jako OSVČ v oboru stavebnictví. Práce je pro mě i koníčkem, který mě baví, a i díky tomu rád rozvíjím další aktivity – jsem spoluzakladatelem spolku Vrtule Ferdinandov a předseda florbalového kroužku.


Vašek J 2, obrázek se otevře v novém okně


1) Co pro Tebe znamenají Hejnice?

Hejnice, potažmo Ferdinandov, jsou pro mě v první řadě rodným městem, kde vyrůstali moji rodiče, prarodiče a nyní i moje děti. Jednoduše řečeno, je to místo, které je mým domovem, kde rád žiji, pracuji a kam se rád z jakékoliv cesty vždy vracím.


2) Co mi v poslední době udělalo v Hejnicích upřímnou radost?

Ocenění Milana Votavy za jeho práci a píli.

Pořádání Hejnických slavností, fotbalového turnaje na Ferdinandově a čarodějnic s vysokou účastí obyvatel na všech třech akcích.

Realizace chodníku na Ferdinandov, který byl při dnešním zvyšujícím se provozu již opravdu nezbytný.


3) Proč se chcete účastnit voleb?

Volby pro mě představují především tyto atributy: výzvu, pomoc městu, snahu zlepšovat veřejný prostor a spokojenost místních obyvatel, avšak, upřímně řečeno, i zvědavost a touhou poznat fungování města a s tím spojené procesy.


4) Kde vidíte budoucnost města?

Hejnice, respektive jejich okolí je v kontextu celé České republiky výjimečné, nicméně pouze krásná příroda a Chrám navštívení Panny Marie spokojenosti obyvatel města samy o sobě nestačí. Osobně vidím budoucnost města v zachování malebného lokálního charakteru v kombinaci s moderními službami pro obyvatele i návštěvníky, kvalitním zázemím a vyřešením palčivé situace středu města v návaznosti na kostel.  Důležitý je takový přístup k projektům města, který bude nadčasový a užitečný nejen pro nás, ale i pro naše potomky.


5) Proč volit zástupce sdružení Za lepší Hejnice?

Dovolím si tvrdit, že sdružení již odvedlo hmatatelný kus dobré práce, ale další výzvy jsou stále před námi. Jsem zastáncem dlouhodobých koncepcí, ať již na úrovni rozvoje měst či obcí, nebo při podnikání.

Vašek J 1, obrázek se otevře v novém okně Vašek J 3, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.8.2022 20:44:28 | přečteno 16x | demcak
load