Alena Nováková

13 Alena Nováková w

Narodila jsem se a vyrůstala v Liberci až do roku 1996, kdy jsem se přestěhovala za svým přítelem (nynějším manželem) do Hejnic, kde společně vychováváme dvě děti (18 a 21 let). 

Deset let jsem pracovala jako kontrolorka a auditorka na OŘJ ve společnosti Lites Liberec. Na mateřské dovolené jsem se aktivně zapojila jako dobrovolnice do nově vznikající neziskové organizace Centrum Mateřídouška, z. s. v Hejnicích, následně jsem zde získala práci a dodnes zde pracuji jako řídicí pracovnice a koordinátorka projektů. Současně jsem statutární zástupkyní a předsedkyní této organizace, která svou činnost zaměřuje především na preventivní a volnočasové programy pro rodiny, provozování mateřského centra, pobytových a veřejných akci. Již 14 let pořádáme veřejnou akci „Pohádkový les“ k oslavě Dne dětí, spolupracujeme s dalšími místními spolky při realizaci veřejných akcích Pálení čarodějnic, Martinských slavnostech a podobně. 

V letech 2011 až 2014 a 2019 až 2022 jsem byla členkou finančního výboru města Hejnice.

Volný čas trávím se svou rodinou na výletech, rekreačním lyžováním, sjížděním řek. Ráda se scházím s přáteli, navštěvuji koncerty či divadla. Od pracovních povinností si nejvíce odpočinu při zahradničení.


Alena N 3, obrázek se otevře v novém okně


1. Co pro Vás znamenají Hejnice?

Hejnice jsou krásné místo, kde jsem mohla vychovat své děti a poznat spoustu skvělých lidí. Město blízko přírody, daleko od velkých anonymních sídlišť a shonu rušných silnic. Místo, kde je dostupnost základních služeb, školských zařízení, bohatá nabídka kulturních a společenských akcí, a široká nabídka volnočasového a sportovního vyžití. A to, co v Hejnicích schází, je dostupné do 45 minut v krajském městě, kam je zajištěna vlaková i autobusová doprava.


2. Co Vám v poslední době udělalo v Hejnicích radost?

Mám velikou radost, že se v Hejnicích povedlo vybudovat novou mateřskou školku, která bude nejmenším občanům města Hejnice zajišťovat kvalitní předškolní výchovu, příjemný pobyt se spoustou zábavy v bezpečném prostoru.

V poslední době mě velice potěšil pohled na nově rekonstruovanou, a hlavně lékařsky zajištěnou gynekologicko-porodnickou ordinaci v Hejnicích a plánované opětovné otevření ordinace zubního lékaře.


3. Proč jdete do voleb?

Život ve městě mi není lhostejný. Myslím, že posouvat rozvoj města a prosazovat změny lze jen tehdy, pokud se člověk aktivně zapojí.  Ráda bych podpořila aktivity, které podporují zdravé fungující rodiny a seniory žijící v Hejnicích.


4. Kde vidíte budoucnost Hejnic.

V půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor se nachází krásné malebné městečko, které je nejenom cílem turistů, ale především příjemným domovem pro své obyvatele. Ti zde najdou veškeré nutné dostupné služby včetně lékařské péče, vzdělání, dopravní obslužnosti, nabídky bydlení a možnosti zaměstnání. Svůj volný čas mají možnost trávit v okolní přírodě, v krásných parcích v centru města, ale i v nových prostorách spolkového domu, který by vrátil Hejnicím společenský sál a s okolním parkem zkrášlil střed města.


5. Proč volit zástupce sdružení Za lepší Hejnice?

Jeho aktivity nejsou spojeny jen s volbami a předvolební kampaní, ale již 16 let s aktivním životem v Hejnicích. Stanovené volební cíle z předešlých let jsou průběžně realizovány bez zadlužování města. Nové cíle dané do volebního prohlášení jsou konkrétní a jasné, vycházejí z potřeb občanů města, s kterými jsou kandidáti v blízkém kontaktu. Cíle směřují k udržení živého města, které nenabízí prázdné ulice jen se sezónními návštěvníky či přechodně ubytovanými občany.


Alena N 4, obrázek se otevře v novém okně Alena N 1, obrázek se otevře v novém okně Alena N 2, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.8.2022 20:55:06 | přečteno 21x | demcak
load