Zdeněk Polívka

12 Zdeněk Polívka w

Jmenuji se Zdeněk Polívka a narodil jsem se uprostřed prázdnin ve Frýdlantské nemocnici před 40 lety. Měřím bez mála dva metry, takže mě v davu rozhodně nepřehlédnete. V Hejnicích trávím celý svůj život, ale velmi rád poznávám nejrůznější místa v celé České republice, a především na Moravě. Víno a vše kolem něj je totiž mou celoživotní vášní. Vystudoval jsem střední školu se zaměřením na elektronické zabezpečovací systémy. Jsem stále u svého prvního zaměstnání a už takřka 21 let pracuji jako technolog ve výrobě desek plošných spojů. Aktivně se zajímám o techniku a nejrůznější přírodní vědy od vesmíru až po mikrosvět a zkrátka mě velmi baví poznávat, jak věci fungují. Nikoho proto nemůže překvapit, že mezi mé oblíbené knihy patří „Stručná historie času“ od Stephena Hawkinga. 

Mnozí mě také znají jako vedoucího městského kina a člena komisí kultury a cestovního ruchu rady města Hejnice. Velmi aktivně se zajímám o Hejnice a blízké okolí a mám vliv na zdejší kulturní život. Můj velký koníček je především turistika a fotografování přírody a většiny kulturních akcí, na kterých se podílím také jako pořadatel. Vedu velmi aktivní život plný kultury a sportu a vždy ochotně nabídnu pomocnou ruku, pokud je potřeba.

 Zdeněk P 1, obrázek se otevře v novém okně

1. Co pro Vás znamenají Hejnice? 

Hejnice jsou pro mě srdeční záležitost, mám tady vše, co si můžu přát, rodinu, hromadu přátel a neskutečnou přírodu.


2. Co Vám v poslední době udělalo v Hejnicích radost? 

Těší mě, že se daří realizovat projekty jako nová školka nebo chodník na Ferdinandov, které se přímo podílejí na zlepšení života v Hejnicích. 


3. Proč jdete do voleb? 

Mám to štěstí, že můžu už podruhé ve volbách podpořit uskupení lidí, kteří se ve vedení města více než osvědčili, ale je před námi běh na dlouhou trať a rozdělané věci je potřeba dokončit. Jsou tu nové výzvy v podobě vily Emila Simona, nebo podpora realizace informačního centra pro návštěvníky, kterých rok od roku přibývá. 


4. Kde vidíte budoucnost Hejnic?

Budoucnost Hejnic vidím v rozvoji „udržitelného“ turismu, nejen atrakce, kterou vezmou lidé útokem. V přímém okolí Hejnic jsou přírodní unikáty, které ocenilo UNESCO a které je potřeba chránit i pro budoucí generace. A v neposlední řadě v podpoře kultury, protože ta je pro život nesmírně důležitá.  Je jen málo malých měst, které mohou lidem nabídnout takto bohaté kulturní a sportovně-turistické vyžití, jako jsou Hejnice.


5. Proč volit zástupce sdružení Za lepší Hejnice?

Za lepší Hejnice je uskupení pracovitých lidí, kteří jsou skutečně vidět a přímo se podílejí na chodu města a na realizaci kulturních nebo společenských akcí. Jsou to lidé, kteří se snaží prosazovat projekty pro zlepšení života nás všech. Přijďte k volbám a pomozte nám udělat Hejnice lepšími.


Zdeněk P 7, obrázek se otevře v novém okně Zdeněk P 5, obrázek se otevře v novém okně Zdeněk P 6, obrázek se otevře v novém okně


Zdeněk P 2, obrázek se otevře v novém okně Zdeněk P 3, obrázek se otevře v novém okně Zdeněk P 4, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.8.2022 20:54:37 | přečteno 12x | demcak
load