Alena Sochorová

11 Alena Sochorová w

Jmenuji se Alena Sochorová. Narodila jsem se před dvaačtyřiceti lety ve Frýdlantu. Od té doby jsou mým domovem Hejnice. Žiji s partnerem a mám dva syny.

Již 22 let jsem zaměstnána na zdejší Základní škole, kde pracuji jako učitelka na 1. stupni. Dále jsem členka komise rady města Hejnice pro cestovní ruch.

Jako každá maminka dětí, věnuji nejvíce času právě jim. Mám-li volnou chvíli jen pro sebe, ráda navštívím kino nebo koncert, zahraji si bowling, přečtu knihu, upeču něco sladkého na zub či zajdu do okolních lesů na houby nebo jen tak na procházku. Spolupracuji s několika organizacemi, které pomáhají potřebným (seniorům, maminkám s dětmi…).


Alena S 1, obrázek se otevře v novém okně


1) Co pro Tebe znamenají Hejnice?

Hejnice jsou mým domovem, místem, kam se vždy ráda vracím, a to nejen kvůli kráse přírody, kterou mám z okolních vyhlídek jako na dlani, ale i kvůli lidem, kteří tu žijí.


2) Co mi v poslední době udělalo v Hejnicích upřímnou radost?

V poslední době, mě jako řadového občana Hejnic, potěšil počátek výstavby chodníku na Ferdinandov, výstavba nové MŠ nebo zachování historické Simonovy vily, která čeká na zapsání jako kulturní památka.


3) Proč se chcete účastnit voleb?

Do voleb jsem se rozhodla jít proto, že mi není lhostejná budoucnost našeho města. Ráda bych prosazovala zájmy místních obyvatel, aby se jim tu i nadále žilo hezky, a to nejen v centru města, ale i na jeho periferiích, které dle mého názoru stojí občas trochu stranou.

Jakožto matka dětí rozličného věku bych se ráda zasadila o to, aby zde bylo více různorodých míst, kam by si mohly chodit hrát a trávit aktivně volný čas.

Dále je třeba dát místnímu koupališti nový modernější kabát, zajistit opravy povrchů místních komunikací, zachovat historické památky v našem městě, vysazovat zeleň.4) Kde vidíte budoucnost města?

Budoucnost našeho města vidím hlavně v lidech, kteří budou stát v jeho čele. Měli by to být lidé, kteří si nestojí tvrdohlavě za svým, ale umí naslouchat druhým, brát v potaz jejich pohled na danou situaci či problém, jsou empatičtí a snaží se vždy nacházet společná řešení, která budou ku prospěchu všech občanů Hejnic.


5) Proč volit zástupce sdružení Za lepší Hejnice?

Byli jsme a i nadále tu jsme pro občany Hejnic. 


Alena S 4, obrázek se otevře v novém okně Alena S 2, obrázek se otevře v novém okně Alena S 3, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 27.8.2022 20:52:52 | přečteno 25x | demcak
load