Kryštof Špidla

2 Kryštof Špidla w

Narodil jsem se v roce 1976. Pocházím z jižních Čech a od r. 2002 žiji s rodinou v Hejnicích. Jsem ženatý a máme 3 děti. Učím na gymnáziu ve Frýdlantu a nepravidelně působím také jako literární publicista. 

Jsem zastupitelem a radním města. Ve volném čase se rád věnuji sportu – především běžeckému lyžování, cestování a četbě knih.

2 Kryštof Špidla, obrázek se otevře v novém okně

1. Co pro Vás znamenají Hejnice?

V Hejnicích žiji už 20 let. Je tu všechno, co potřebuji k životu, ale i mnoho navíc: rodina, přátelé, příroda i společenství lidí, zkrátka domov.


2. Co Vám v poslední době udělalo v Hejnicích radost?

Osobně mám radost z toho, že se na střeše základní školy podařilo vybudovat solární elektrárnu, z architektonické studie nového využití Simonovy vily, z parčíku před kostelem i z velmi zajímavého kompromisu revitalizace mokřadní louky na Skalním Městě. Školka a chodník na Ferdinandov jsou jaksi samozřejmým úspěchem.


3. Proč jdete do voleb?

Vidím mnoho příležitostí, kde mohu pomoci prosadit věci, o kterých jsem přesvědčen, že vedou správným směrem. Například řešení centra města, vybudování kulturního zázemí, moderní způsoby zacházení s energiemi, vodou či odpady, ale také budování příležitostí k bydlení.


4. Kde vidíte budoucnost Hejnic?

Hejnice vidím jako moderní městečko, které využívá svůj potenciál nejen pro rozvoj cestovního ruchu, ale především pro své občany. Tedy městečko se solidní infrastrukturou, veřejnými službami a moderní energetikou.


5. Proč volit zástupce sdružení Za lepší Hejnice?

Zástupci sdružení Za lepší Hejnice opakovaně prokazují, že lze komunální politiku dělat čistě, účelně a s nasazením. Programové priority se našemu sdružení trvale daří naplňovat, aniž bychom město nebezpečně zadlužovali.


Vytvořeno 26.8.2022 16:54:27 | přečteno 64x | demcak
load