Volební program

20220816 193150 01

NAŠE TÉMATA

1. Bydlení

Bydlení je základ. Připravíme výstavbu nového bytového domu a podpoříme rekonstrukce současného bytového fondu. Nabídneme plochy pro individuální výstavbu. Zajistíme alternativní zdroj centrálního vytápění pro případ výpadku dodávek plynu.


2. Veřejná prostranství a doprava

Připravíme projekt architektonické podoby centra města. Rekonstruujeme prostor mezi autobusovým a vlakovým nádražím, dáme mu moderní vzhled a účelnější využití. Revitalizujeme veřejná prostranství na starém sídlišti a zvýšíme počet parkovacích míst. Opravíme mosty na Ferdinandově. Připravíme výstavbu nového skateparku.


3. Bezpečnost ve městě

Vybudujeme nové přechody pro chodce v Jizerské ulici. Najdeme vhodné opatření vedoucí k dodržování rychlosti v ulici Lázeňská. Podnikneme všechny kroky pro zachování zdejšího oddělení Policie České republiky. Podpoříme vybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů.


4. Vzdělání
, zdravotnictví, veřejné služby

Nadále budeme pokračovat v rekonstrukcích a modernizaci školních objektů. Zajistíme podmínky pro fungující a dostupnou zdravotní péči. Podpoříme volnočasové aktivity pro děti a dospělé. Vybudujeme dětské hřiště na Ferdinandově. Připravíme rekonstrukci koupaliště.


5. Životní
prostředí

Podpoříme opatření na zadržování vody v Jizerkách jako ochranu proti povodním i suchu. Budeme nadále podnikat kroky ke snižování spotřeby energií. Podpoříme naši energetickou soběstačnost vybudováním komunitní elektrárny. Rekultivujeme mokřadní louku na Skalním Městě s využitím dotačních prostředků.


6. Cestovní ruch a kultura

Prosadíme sezónní kyvadlovou dopravu na hory ve spolupráci s krajem a okolními obcemi. Připravíme parkovací systém pro návštěvníky města. Využijeme potenciál Hejnic ve prospěch harmonického rozvoje služeb cestovního ruchu.  Zdejší významné památky a turistické cíle budeme uvážlivě propagovat. Zřídíme městské informační centrum. Podpoříme tradiční i nové akce v kulturním kalendáři města. Budeme aktivně řešit budoucnost Simonovy vily.


7. Reálné cíle

Obstáli jsme. V minulém období jsme úspěšně provedli město dvěma velkými krizemi a jsme hrdí na významné zapojení Hejničanů. Zůstáváme připraveni nabídnout naše zkušenosti i v nadcházejících časech. Prioritou pro nás nadále zůstává otevřená komunikace s občany. Naše minulé programové cíle se ukázaly jako realistické. I po velkých investicích do výstavby a rekonstrukcí, a navzdory mimořádně komplikovanému období je hospodaření města opět ve výborné kondici. 


banner malý, obrázek se otevře v novém okně


Chcete se dozvědět více? Přijďte si s námi nezávazně popovídat.

Středa 14. září od 18 hodin živá beseda s kandidáty v městském kině.

Pondělí 19. září od 18 hodin on-line diskuze na Facebooku – profil Jarda Demčák
Hledejte nás na Fb, obrázek se otevře v novém okně Za lepší Hejnice
Vytvořeno 25.8.2022 19:12:55 | přečteno 230x | demcak
load